• O szkole

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubiszynie swym obwodem obejmuje wsie: Lubiszyn, Tarnów, Brzeźno, Dzikowo.

Do szkoły uczęszcza 110 uczniów zgrupowanych w 7 oddziałach, obejmujące uczniów klas I – VIII. Ponieważ szkoła skupia uczniów z kilku miejscowości, z tego powodu przeważająca część z nich objęta jest dowozami szkolnymi i dużo czasu spędza w świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się w 8 gabinetach lekcyjnych, sali komputerowej, sali gimnastycznej, świetlicy szkolnej, które w większości zostały udostępnione po rozbudowie szkoły w 2010 roku. Wtedy to oddano do użytku nową salę gimnastyczną, dużą przestronną świetlicę i gabinet lekcyjny, sekretariat, gabinet dyrektora, pomieszczenie socjalne i 2 toalety. Dobudowaną część połączono z częścią budynku, która powstała w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dokonano w niej kapitalnego remontu sal lekcyjnych, a pomieszczenie po dawnym pokoju nauczycielskim, znajdujące się najbliżej głównego wejścia do budynku szkoły, zaadoptowano na szatnię dla uczniów. Obecnie budynek szkoły, tak na zewnątrz jak i wewnątrz, jest estetyczny i funkcjonalny.

Obok zajęć obowiązkowych organizowane są w szkole zajęcia pozalekcyjne: zajęcia sportowe w ramach projektu „Szkolny Klub Sportowy”, treningi piłki nożnej (Unia Lubiszyn – Tarnów), treningi piłki koszykowej (ENEA AZS AJP Gorzów), zajęcia taneczne Siempre Latino.