• Procedury dotyczące organizacji zajęć oraz pobytu uczniów w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubiszynie w czasie epidemii w roku szkolnym 2021/2022.

Opracowano na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2021 roku.

1. Do szkoły może wejść uczeń lub pracownik szkoły bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy ich domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
        2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
        3. Rodzice odprowadzają dzieci tylko do drzwi wejściowych szkoły, stamtąd też odbierają dzieci.
        4. Przy wejściu do budynku szkoły należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
        5. Uczniowie muszą być zaopatrzeni w maseczki lub przyłbice, zakrywające nos i usta, z których korzystają pomiędzy lekcjami.
        6. W przypadku zauważenia u ucznia objawów infekcji dróg oddechowych (np. kaszel, gorączka), uczeń zostanie odizolowany w specjalnym pomieszczeniu, a jego rodzice zostaną niezwłocznie powiadomieni o konieczności odbioru dziecka. Izolatorium ma osobne wejście z parkingu szkoły.
        7. Uczniowie nie powinni zabierać do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
        8. Uczniowie mogą korzystać tylko ze swoich podręczników, zeszytów i przyborów.
        9. Odpoczynek uczniów w czasie przerw jest ustalony w oddzielnym harmonogramie, dostosowywanym do zmian w planie zajęć. W harmonogramie będą również uwzględnione przerwy poza budynkiem szkoły.
        10. W czasie przerw w budynku szkoły wszyscy tam przebywający muszą mieć założone maseczki lub przyłbice, za wyjątkiem czasu, w którym spożywany jest posiłek.
        11. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy lub na dworze.
        12. Rodzice mogą przebywać w szkole tylko wtedy, kiedy zachodzi konieczność osobistego stawiennictwa. W każdym innym przypadku wskazany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
        13. Osoby z zewnątrz mogą wejść na teren szkoły tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Wejście jest możliwe wtedy, kiedy nie ma uczniów na korytarzu    (np. w czasie lekcji).
        14. Obowiązuje całkowity zakaz wejścia uczniów do pokojów nauczycielskich.
        15. Sprzęt sportowy oraz gry w świetlicy wydaje nauczyciel prowadzący zajęcia.
        16. Klucze do sal lekcyjnych umieszczają w drzwiach panie sprzątające.
        17. Użyty w czasie lekcji sprzęt sportowy musi zostać zdezynfekowany po zajęciach.
        18. Prosimy rodziców o aktualizację numerów kontaktowych do siebie.

Karolina Szymanek